#WELOVESTEAKS

world's best quality meat in "your Beef"

Rib Eye Steak, Flank Steak, Striploin Steak, Oyster Blade, T-Bone Steak…

All of this and much more, this is the offer of premium quality meats, where else than at your BEEF&BEER restaurant. Selected regions and selected suppliers, the degree of doneness exactly just to your wish, with any kind of sauce, side dish, salad or a glass of wine… Do you hesitate to choose? We at BEEF&BEER will be happy to help you.

LUNCH
MENU

DAILY
OFFER

Your Sunday Brunch

Every month on the first Sunday we have a rich brunch buffet, gastro-trips all over the world, thematic culinary adventures and on top of it always a surprise... We are looking forward to seeing you!

Not only wine matures in our house,

but especially premium meat

The unmistakable tenderness, delicacy, colour and intense flavour... These are just some of the perceptions you get from meats aged directly in your BEEF&BEER's carefully well-tended maturation rooms.

We are here for you

+420 576 514 028

Opening hours

BOOK YOUR TABLE.

GIVE A PARTY.

Whether you're looking for a great place for your family lunch, dinner with friends or any celebration, look no further. We are here for you.

Follow us on Instagram
Share your experience

WANTED!!! 🇺🇸☝️HUNGRY (hladoví) & ALIVE (živí)! 😃Kdo? VY a vaše rodina či přátelé! ⏰ Kdy? Neděle, 1. října od 12:00! 💡Proč? Protože vás vezmeme do Ameriky na nabušený BRUNCH! 🍺🍔🥩🌭 Šťavnaté maso z Omahy a vytuněné burgery z Hradiště - to je jen začátek! 🤩 Rezervace online = 10% sleva. Get ready, folks! 🙌

#brunch #america #usa #burger #steak #jsmenasteaky #beefandbeer #steakhouse #uherskehradiste #jsmekolektiv #ujednohostolu
Milovníci pořádného kusu masa se poznají hned na první dobrou! 🍽️😃 No... u nás to vypadá nějak takhle... 🔥🥩🙌 Jste taky na steaky? Budeme se těšit ve vašem Beef&Beer! 

#steak #beef #beer #jsmenasteaky #wine #ribeye #steakhouse #beefandbeer #jsmekolektiv #ujednohostolu
🇯🇵 Tokyo, Kyoto, Osaka… jak se to řekne po našem? Uherské Hradiště, Staré Město, Kunovice! Nevěříte? 🤨 Přijďte do vašeho Beef & Beer a naše 🥩 WAGYU v kvalitě A4 vás teleportuje přímo do země vycházejícího slunce. 🌏☀️Císařská lahůdka s jedinečnou chutí, strukturou i šťavnatostí, to je nový šlágr v Beef & Beer! 🙌

#wagyu #japan #jsmenasteaky #wagyusteak #uherskehradiste #steaklover #jsmekolektiv #ujednohostolu
Středa, steak je třeba! 🥩😃 Flank, Flap, Rib Eye, stařený Striploin i T-Bone! Tak, který je tentokrát váš 🥇?

#jsmenasteaky #steak #steakhouse #uherskehradiste #jsmekolektiv #ujednohostolu

May we email you from time to time? Keep up with the news.

Scroll to Top